Rok szkolny 2020/2021

Majowe Święta

"Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj!"

Początek maja to najlepszy czas na kształtowanie postaw patriotycznych oraz przypomnienie ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. W naszej szkole co roku poświęcamy ten wyjątkowy czas na "poważne" rozmowy o przeszłości. Uczniowie już od najmłodszych klas celebrują majowe święta w wyjątkowy sposób. W tym roku, w związku z trwającą pandemią, musieliśmy odejść od formy wspólnego spotkania się podczas szkolnego apelu. Zamiast apelu przygotowana została prezentacja, która została przedstawiona w każdej klasie 1-3. Dodatkowo w piątek 30 kwietnia cała nasza szkolna społeczność prezentowała się w białych bluzkach i czerwonych dodatkach. Wykonane w czasie zajęć biało-czerwone kwiaty, flagi, były idealnym dopełnieniem całości.

Joanna Sójka

Klasowe Bale Karnawałowe - fotoreportaż

Maski, maseczki… tyle czasu już je nosimy, że chętnie byśmy je zdjęli. Zastanawiamy się, czy naprawdę był kiedyś czas, że zakładaliśmy je z przyjemnością? Czy jeszcze pamiętamy, że Karnawał, to czas hucznych balów i beztroskich zabaw połączonych z przebieraniem?

Ależ tak, my pamiętamy! W SP 300 dzisiaj dzień Karnawału! I chociaż rzeczywistość zmusiła nas do tego, aby mocno ograniczyć naszą ekspresję, to każda klasa miała okazję do zabaw i tańców. Wszystkie bale klasowe odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i w reżimie sanitarnym. Każda klasa bawiła się w rytm ulubionej muzyki w swojej sali, pod opieką wychowawcy. Każdy, kto chciał, mógł przebrać się i spędzić ten dzień w baśniowej atmosferze. Ta odrobina magii dobrze zrobi każdemu z nas.

Agnieszka Szewczuk

Dzień Dyni

30 października 2020 r. klasy 0-3 obchodziły Dzień Dyni. Na korytarzach i w salach zrobiło się pomarańczowo, jesiennie i wesoło. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się dlaczego dynia jest królową jesieni i jaki ma wpływ na nasze zdrowie. Apetytu narobiła nam rozmowa na temat potraw jakie można zrobić z dyni, mniam… No a po prezentacji odnośnie tradycji związanej z Halloween wszyscy już wiemy co wspólnego ma dynia z tym świętem. Oczywiście jak to w szkole musieliśmy się trochę pouczyć. Było dyniowe kodowanie, dyniowe kolorowanki matematyczne, opisywanie dyni oraz tworzenie dyni z papieru, podczas zajęć plastycznych. To był bardzo dyniowy dzień.

Joanna Sójka

Ślubowanie klas pierwszych

13. października odbyła się niezwykle ważna dla naszych najmłodszych uczniów uroczystość, podczas której zostali pasowani na pierwszoklasistów. Dzieci w asyście sztandaru, w galowych strojach i biretach, dumnie zaśpiewały hymn, złożyły uroczystą przysięgę i recytowały wiersze. W tym podniosłym wydarzeniu wzięła udział pani Dyrektor - Anna Jaczewska. Za pomocą czarodziejskiego ołówka oficjalnie nadała uczniom tytuł pierwszoklasisty i w imieniu swoim
    i nauczycieli życzyła naszym pierwszakom wielu sukcesów i wspaniałych doświadczeń, które z pewnością pomogą im lepiej poznać siebie.

Marta Chmiel

2 pażdziernika - Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu co roku obchodzimy w pierwszy piątek października… Uśmiech odstresowuje i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Dzisiaj wszystkie dzieci obdarowywały się uśmiechami, były dla siebie miłe i życzliwe. Na zajęciach rozmawialiśmy o wpływie uśmiechu na nasz organizm i wykonywaliśmy prace plastyczne związane z tematem.
                                                                                     Pamiętajmy Śmiech to zdrowie!!

Milena Dzięcioł

Europejski Dzień Języków Obcych

„Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”, Johann Wolfgang von Goethe

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września. Święto to ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać plakaty, gazetki i dekoracje, na przerwach uczniowie mogli wysłuchać piosenek w różnych językach (hitem było karaoke:), a na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie uczestniczyli w quizach wiedzy o języka. Święto języków zostało zorganizowane przez nauczycieli języków obcych SP 300.

Magdalena Witkowska

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Ubraliśmy się w garderobę w kropki, rozmawialiśmy na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, oglądaliśmy film pt. "The Dot", bawiliśmy się przy muzyce, wykonywaliśmy kropkowane prace plastyczne i ozdabialiśmy teren szkoły kredowymi kropkami!
    Dzień ten poruszył serce i umysły całej społeczności szkolnej!

Katarzyna Rybacka

Nareszcie razem w szkole

1 września, po długiej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną  i wakacjami, wróciliśmy do szkoły. Przed uczniami oraz nauczycielami czas pełen wyzwań - tych edukacyjnych, ale i tych, które nauczą nas odpowiedzialnego zachowania w szkole. Dzisiaj jednak, nie kryliśmy naszych pozytywnych emocji, zarówno na lekcjach jak i na przerwach…

Wioletta Dembna