Nawigacja

    • DZIKIE ZWIERZĘTA W WIELKIM MIEŚCIE

      1 października uczniowie klasy 1D wybrali się do Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej na zajęcia terenowe pt. „Dzikie zwierzęta w wielkim mieście”.

      Podczas zajęć dowiedzieli się o najważniejszych zasadach postępowania gdy spotkamy na naszej drodze dzikie zwierzęta oraz w jaki sposób pracownicy Lasów Miejskich dbają o bezpieczeństwo zarówno jego mieszkańców, jak i ludzi odwiedzających lasy . Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć prawdziwego poroża jelenia, a także pogłaskać wilka.  Następnie wędrując przez las wykonywali samodzielnie zadania, tj. poszukiwanie poroży, a także wczuwając się w rolę wiewiórek i sójek ukrywali i szukali zapasów na zimę (orzechów). Na koniec, każdy otrzymał drzewko , które mógł pokolorować wykorzystując leśne zdobycze (liście, szyszki, gałązki).

    • OBIADY - PAŹDZIERNIK

      OBIADY - PAŹDZIERNIK

       

      19 obiadów X 9,50 zł = 180,50 zł

       

      dzieci z „0”- 21 obiadów + śniadanie - 2,50 zł + podwieczorek – 2,00 zł

      Razem: = 294,00 zł)

      Opłaty proszę wnosić na konto:

      Usługi Gastronomiczno-Handlowe Justyna Banasiuk

      nr 07 1020 1127 0000 1302 0224 9258

      (proszę o podawanie nazwiska oraz klasy do której uczęszcza uczeń)

       

      Odwoływanie obiadów telefoniczne – (22) 842-93-60 wew. 63 lub 65 do godz. 9.00

      Osobom, które nie wniosły opłat,obiady nie będą wydawane.

      Justyna Banasiuk

    • DZIEŃ CHŁOPAKA W 7F

      30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy 7f  stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco oraz breloczka z imionami każdego z chłopaków i długopisu. Drugą częścią tego święta był film „Jak rozmawiać z psem” oraz ulubiony MacDonald .

    • Czwartek, 30 września - Dzień Chłopaka

    • Światowy dzień Jabłka

      Klasa 3d obchodziła na lekcji j. angielskiego "Światowy Dzień Jabłka". Czytaliśmy wiersz Jana Brzechwy: "Entliczek Pentliczek", przetłumaczony na język angielski, dzieci nauczyły się nowego słownictwa, związanego   z produktami, powstałymi z jabłek, zaśpiewały "Apple song", oraz nauczyły się przysłowia: "An apple a day   keeps the doctor away" :)

    • Europejski Dzień Języków Obcych

      24.09.2021

      Europejski Dzień Języków obchodzony jest w całej Europie corocznie 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

      Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie Europejskiego Roku Języków zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO.

      Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

      Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne   i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe. W poszczególnych państwach obchody są koordynowane przez Krajowe Punkty Kontaktowe. Poszczególne wydarzenia organizowane są przez instytucje kulturyorganizacje pozarządoweszkoły i biblioteki.

      Celami święta są przede wszystkim:

      • ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
      • propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
      • propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

      Żródło: Kuratorium Oświaty, Wikipedia

      Za Zespół Języków Obcych Przewodnicząca Lidia Domańska

      Prace naszych uczniów, którzy dołączyli do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych.

    • Jak sądzicie, co myśli o Was pupil?

      Uczniowie klasy 4a,4d i 5b chcieli poznać odpowiedź na to pytanie i wyruszyli do kina na film

      "Jak rozmawiać z psem?"💁🐩 Polecamy🙂

    • Jak minął tydzień?

    • Tajemnice jedzenia

      W czwartek 23 września klasa 7f wybrała się do laboratorium BioCentrum Edukacji Naukowej na warsztaty Tajemnice jedzenia.

      Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami zmysłu smaku, jego związkiem ze zmysłem zapachu oraz wybranymi, podstawowymi aspektami zdrowego żywienia. Samodzielnie określali smaki oraz badali zawartość witaminy C   w różnych produktach spożywczych.

    • Drugi dzień mazurskiej przygody.

      Drugi dzień mazurskiej przygody za nami. Karaoke, park linowy, graffiti a może gra nocna i ognisko z kiełbaskami? Uczniowe klasy 7a nie musieli wybierać, od rana do późnych godzin wieczornych nie mogli narzekać na nudę. Mimo niskiej temperatury wszyscy świetnie się bawili.

    • 7A NA MAZURACH DZIEŃ-1

      Dzień pierwszy klasowego wyjazdu upłynął na wspólnej zabawie i salwach śmiechu.

      Po dojeździe do ośrodka czekał na nas ciepły obiad i wspólne zajęcia.

      Była ścianka wspinaczkowa, mecz piłki nożnej i gra nocna w okolicznym lesie. 

      Dzień był męczący ale wszyscy byli zadowoleni.

    • "Fotografie jak malowane"

      Klasa 5b wzięła udział w warsztatach fotograficznych: "Fotografie jak malowane" W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w sesji portretowej w klasie, korzystając z oświetlenia studyjnego i scenografii odpowiedniej dla klasycznego portretu. Warsztaty przeplatane były wiedzą z historii fotografii, a informacje teoretyczne przekazywane były w formie ciekawostek i miały za zadanie pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

    • PROJEKCJA FILMU "JESTEM GRETA"

      Dzięki Akademii Dokumentalnej, z którą współpracuje nasza szkoła, uczniowie klasy 5b mogli obejrzeć w szkole film: "Jestem Greta".

      Film jest doskonałym wyjściem do rozmowy na temat kryzysu klimatycznego, zaangażowania obywatelskiego i neuróżnorodności.

      Przybliżona w filmie postać Grety Thunberg może pomóc uczniom lepiej zrozumieć współczesny świat na kilka ważnych sposobów. Jakich?...

      Zachęcamy do obejrzenia filmu!:)

    • Jak minął tydzień?

    • 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

      Zapraszamy uczniów klas 0-3 do udziału w II Zakropkowanym Konkursie Fotograficznym. Zasady są bardzo proste. Rozglądamy się wokół siebie i szukamy zakropkowanego świata. Robimy zdjęcie i wysyłamy na adres konkursysp300@gmail.com. Konkurs trwa od 15.09.2021 r. do 30.09.2021 r. Ogłoszenie wyników 10.10.2021 r.

    • Z ortografią za pan brat

      W piątek 10 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Elektandzie Wilanowskim i udowodnili, że potrafią poskromić ortograficzne byki. Nowatorska formuła konkursu przekonała uczestników, że nauka ortografii nie musi być trudna, a wyrazy kłopotliwe nie będą spędzały snu z powiek jeśli tylko utrwalimy zasady pisowni.

      Nina Kasprzak klasa 8a I miejsce

      Aleksandra Sil klasa 7e III miejsce

      Kornelia Kobierzewska 7e wyróżnienie

      Zofia Matoszka 7 d wyróżnienie

      Serdecznie gratulujemy!

    • MŁODZIEŻOWY FESTIWAL SPORTÓW PLAŻOWYCH

      Reprezentacja chłopców z klas 8a, 8b i 8 e z naszej szkoły wzięła udział w MŁODZIEŻOWYM  FESTIWALU SPORTÓW PLAŻOWYCH 2021, który odbył się w 8 września w Warszawie na Plaży Wilanów.
      Celem Festiwalu było upowszechnienie, popularyzacja i zachęcenie do uprawiania sportu wśród uczestników festiwalu, promocja aktywnego i zdrowego stylu życia, poprawienie sprawność fizyczną uczestników, zainteresowanie ich plażowymi formami sportu, różnymi formami aktywnego wypoczynku i zadbanie
      o świadomość dotyczącą wpływu sportu i zdrowej diety na życie ludzkie.

    • POLSKA OD KUCHNI - FESTIWAL KULINARNY

    • Teatr czy czas na świeżym powietrzu?

      Teatr czy czas na świeżym powietrzu? 10 września uczniowie klasy 7a mieli możliwość połączyć przyjemne

      z pożytecznym. Obejrzeli na świeżym musical teatru Capitol pt.”Friends”

    • KARTA UCZNIA

      KARTA UCZNIA

      Karty Ucznia uprawniające uczniów szkół podstawowych do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym wydane w 2017 roku stracą ważność 30 września 2021 r. Wnioski o przedłużenie uprawnień można składać drogą elektroniczną, za pośrednictwem dedykowanego linku, który jest przekazywany przez szkołę, jak również w tradycyjnej formie papierowej bezpośrednio w szkole.

      Dzieci, które rozpoczną naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022, otrzymają pierwsze Karty Ucznia na początku roku szkolnego. Rodzice mogą złożyć wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej.

      W razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji Szkół są pracownicy ZTM:

                Katarzyna Aleksandrowicz, adres e-mail: k.aleksandrowicz@ztm.waw.pl. tel.: 22 45 94 329,

                Piotr Kamiński, adres e-mail: p.kaminski@ztm.waw.pl, tel.: 22 45 94 329

       

      https://kartaucznia.ztm.waw.pl/f13f8689