Festiwal piosenki międzynarodowej

„Niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz!”

Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej to przedsięwzięcie zrealizowane w klasach 4 - 6 w ramach projektu Szkoła Otwarta na Wielokulturowość. Przegląd muzycznych talentów rozpoczął się od zaśpiewania piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe, a jego uczestniczy prezentowali utwory z różnych stron świata. Podczas muzycznych wędrówek publiczność mogła przenieść się m.in. do słonczej Hiszpanii,  pospacerować wzdłuż Sekwany czy wstąpić na Hradczany.

Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wspaniałą znajomością tekstów obcojęzycznych, ale także zadbali o choreografię i stroje. Komisja konkursowa  miała twardy orzech do zgryzienia, toteż każdy występ został wyróżniony. Wachlarz emocji wyrażanych przez muzykę był niezwykle bogaty, pobudzał publiczność do wspólnego śpiewania i tańczenia. Wszystkim udzielała się atmosfera radości.

Wioleta Luchowska, Anna Smyczek