Profil szkoły

Szkoła Podstawowa nr 300 im. Wandy Rutkiewicz jest szkołą publiczną położoną w pięknej i zabytkowej dzielnicy Warszawa – Wilanów.

Cele naszych działań

• wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia,
    • wychowanie poprzez sport,
    • kształcenie umiejętności ogólnorozwojowych,
    • wdrażanie do aktywności i samodzielności,
    • uczenie wyrażania własnych sądów z poszanowaniem poglądów innych,
    • związek człowieka ze środowiskiem naturalnym,
    • integracja międzykulturowa

Innowacje

Innowacja „Poszukiwacze Skarbów Warszawy” ma na celu kształtowanie w uczniach cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy oraz postawy patriotyzmu polegającego na współpracy z innymi, a także na świadomym i odpowiedzialnym kształtowaniu najbliższego otoczenia.

Innowacja pedagogiczna „Angielski – słuchasz , rozumiesz i mówisz” ma na celu dążenie do  rozpowszechnienia nauki języka angielskiego tak, aby język obcy stał się integralną częścią aktywności edukacyjnej dziecka.

.Innowacja dydaktyczna z matematyki  z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, której celem jest poszerzenie i pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych.

Innowacja "Plus i minus" przeznaczona jest dla uczniów klas pierwszych. W czasie zajęć będziemy poznawać świat matematyki poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy praktyczne, które rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów.

Innowacja "Mały Ratownik" umożliwia kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach.

Projekty/Programy

Program edukacyjno-kulturalny pt. "Wilanowska Artystyczna Swietlica"- nasza swietlica SP300, podjęla wdrażanie nowego programu edukacyjno-kulturalnego pt :Wilanowska Artystyczna Swietlica-WA$. Program jest realizowany wspólnie z Międzypokoleniowym Centrum Kultury Wilanów, przy ul. Radosnej 11. Uczestnikami są dzieci z kl 1- 4 oraz osoby chętne.

"Szkoła zdrowego żywienia" - celem konkursu jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni prawidłowe odżywianie się.

"Warzywa i owoce oraz produkty mleczne" - głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

DODATKOWO: na każdym etapie kształcenia mamy sportową drużynę dziewcząt i chłopców o specjalności  piłka ręczna i pływanie.

Szkoła zapewnia
    • naukę dwóch języków obcych: język angielski i język niemiecki,
    • rozwój zainteresowań sportowych
    • pomoc pedagoga korekcyjno-kompensacyjnego, logopedy, pedagoga i psychologa,