Projekt Szkoła

Zadanie 2

Na pierwszym spotkaniu ustaliłysmy złote zasady projektowania przestrzeni edukacyjnej. Wykonałyśmy plakat na ww. temat.
    ZŁOTE ZASADY PROJEKTOWANIA PRZESTRZENI EDUKACYJNEJ
    1. Urządzając wnętrze, warto wykonać czytelny projekt tego, co chcemy osiągnąć. Trzeba dobrze zastanowić się nad funkcją pomieszczenia i jasno określić nasze wymagania
    2. Pomieszczenie musi być funkcjonalne. Zastanówmy się, ile osób ma z niego korzystać? Jaki ma cel? Czy układ mebli na pewno pozwoli na swobodne przemieszczanie się uczniów?
    3. Zastanówmy się, jakim dysponujemy budżetem. Zadajmy sobie pytania: ile możemy przeznaczyć pieniędzy? Jaki mamy sprzęt do dyspozycji? Czy skorzystamy z usług firmy remontowej.
    4. Koniecznie zapoznaj się z zasadami BHP! Dbaj o swoje i bezpieczeństwo innych. Oddane doi użytku pomieszczenia musi spełniać warunki sanepidu oraz mieć odpowiedni wyposażenie.
    5. Kluczowe znaczenie ma wielkość wnętrza. Dlatego należy dokonać odpowiednich pomiarów i to zarówno samego wnętrza, jak i planowanych mebli.
    6. I pamiętajmy to przestrzeń edukacyjna! Zadbajmy o ciekawe atrakcje, strefę wypoczynkowa. Uczniowie maja czuć się w niej komfortowo i bezpiecznie.
    Następnie przejrzałyśmy strony internetowe z ciekawymi rozwiązaniami zagospodarowania przestrzeni oraz spotkałyśmy się z uczniami klasy 3d, którzy przedstawili nam swoje potrzeby i pomysły na zagospodarowanie sali 023. Potem dokonałyśmy pierwszego szkicu przestrzeni w kreatorze .